با علاقه شدید کودک به بازی با موبایل چه کنیم؟

آیا کودک شما نیز درگیر بازی‌های ویدیویی است و ترجیح می‌دهد به جای توپ‌ بازی، بازی‌ای مثل Minecraft را انجام دهد؟ معمولاً والدین ترجیح می‌دهند قبول نکنند که بازی‌های ویدیویی جالب‌ترین سرگرمی بچه‌ها است. بسیاری از والدین حتی تلاش می‌کنند با دور نگه ‌داشتن موبایل و تبلت از دسترس کودک، علاقه شدید او به بازی‌های کامپیوتری را از سرش بیندازند. اما این راه‌ حل کوتاه‌ مدت است. زیرا اشتیاق بچه‌ها به بازی کردن را کم نمی‌کند و آن‌ها را برای انجام بازی‌ها حریص‌تر می‌کند.

به نظر می‌رسد وقت آن رسیده است که پدر و مادرها یک رویکرد درست نسبت به بازی‌های ویدیویی در نظر بگیرند و استفاده از وسایل الکترونیکی را به‌ عنوان جزئی از زندگی مدرن کودکان بپذیرند. به کودک اجازه دهیم با موبایل بازی کند یا نه؟

کلید کنترل علاقه کودک به بازی با وسایل الکترونیکی مثل موبایل، وضع کردن قانون‌های محدود کننده است. سعی کنید بازی ویدیویی را جزئی از سرگرمی‌های عادی بچه‌ها در نظر بگیرید و با آن به همان شکل برخورد کنید. در این مقاله توصیه‌هایی برای کنترل علاقه کودک به بازی با موبایل و تبلت ارائه می‌کنیم.

بپذیرید که حتی اگر بازی برای شما جالب نباشد، برای کودکتان جذابیت دارد

نسل پدر و مادرهای امروزی در سنین کودکی با وسایل الکترونیکی مانند موبایل و تبلت در ارتباط نبوده‌اند. بنابراین شاید ما به‌ عنوان نسلی قدیمی‌تر متوجه نشویم که چرا بچه‌ها دوست دارند وقت خود را در جهان مجازی دوبعدی بگذرانند. خودتان را مقصر ندانید، علاقه کودک شما به بازی با موبایل و کنسول به دلیل این نیست که شما نتوانسته‌اید سرگرمی بهتری برای او در نظر بگیرید. ماهیت بازی‌های ویدیویی است که برای بچه‌ها جذابیت دارد.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند*